Kalibracja alkomatu. Czy jest możliwa w warunkach domowych?

Każdy kto kupuje dobrej klasy alkomat, jest informowany o konieczności jego kalibracji. W wielu sklepach sprzedających alkomaty istnieje możliwość ich skalibrowania, jednak tą czynność trzeba raz w roku powtarzać. Jak samemu skalibrować alkomat? Jest jedna odpowiedź na to pytanie. Nie da się tego zrobić. Kalibracja bowiem jest trudniejsza niż może się wydawać.

Do kalibracji konieczne są narzędzia i odczynniki

Aby skalibrować alkomat, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi i odczynników. Konieczna jest też wiedza jak skalibrować alkomat. Nie ma takich informacji w instrukcji obsługi urządzenia. Aby skalibrować alkomat, lepiej oddać go do firmy, która świadczy tego typu usługi. Nie ma oczywiście konieczności szukania takiej firmy w pobliżu. Alkomat jest niewielki, można więc go odesłać do firmy nawet z innego miasta. Po kilku dniach zostanie odesłany, oczywiście prawidłowo skalibrowany

Koszt usługi kalibracji alkomatu

Sama kalibracja alkomatu nie jest bardzo kosztowna. W większości firm koszt kalibracji to kilkadziesiąt złotych. Jeśli alkomat odsyłamy, trzeba oczywiście doliczyć koszty wysyłki w dwie strony, bowiem to właściciel alkomatu ponosi koszty odesłania go po kalibracji.