Kaboszony

Kaboszony

Co to jest kaboszon?

kaboszony to jeden z podstawowych elementów większości biżuterii. Nazwa kaboszon to najprościej mówiąc “element” bez dziurki, którego nie można zawiesić, nosić i używać bez umieszczenia go w bazie, oplecenia sznurkami czy też koralikami. Kaboszonem mogą być szklane kryształki, kamienie, szkiełka z grafiką, elementy z żywicy itp. Są one najczęściej płaskie od spodu jak te z grafiką czy z żywicy, lekko wypukłe lub ze stożkiem jak kryształki czy też podwójnie wypukłe jak zdarzają się kamienie.

Jakie są rodzaje kaboszonów?

Wybór kaboszonów jest ogromny, w zależności od tego o jakiej biżuterii marzymy takie kaboszony możemy wykorzystać. Najpiękniejsze i unikatowe to kaboszony handmade czyli ręcznie robione. Zawsze są w pojedynczych egzemplarzach gdyż nie da się wykonać dwóch identycznych wzorów. To jest w nich najpiękniejsze, że możemy mieć kaboszon, który jest jedyny na świecie. Najczęściej są one wykonywane z żywicy, glinki polimerowej, drewna.

Lunasoft to kolejna grupa kaboszonów o oryginalnym wyglądzie. Dzięki matowej powłoce i srebrnym podklejeniu dają efekt rozświetlenia, co cudownie widać w tworzonej biżuterii.

Najbardziej znanymi są szklane kaboszony z grafiką– których bogactwo wzorów jest ogromne. Możemy znaleźć kaboszony z kwiatami, motylami, postaciami, z wzorami czy też uroczymi zwierzakami.

Szklane kryształki to także grupa kaboszonów zwana szklanymi kaboszonami fasetowanymi, choć sami częściej używamy nazwy kryształki.

Oczywiście, można znaleźć jeszcze dużo, dużo więcej różnego rodzaju kaboszonów, najważniejsze by zawsze były one dobrej jakości, nie były uszczerbione czy porysowane. Dlatego wybieraj tylko najlepsze produkty, które dodadzą Twojej biżuterii uroku i czaru.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 491