Facebook to jeden z najbardziej znanych portali społecznościowych, jaki powstał w ostatnim czasie. Aktualnie z jego dobrodziejstw korzysta 955 milionów ludzi na całym świecie. A jedną z nich jest Florence Detlor. Ne było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że p. Florence ma 101 lat i według twórców Facebooka jest jego najstarszą użytkowniczką.

Florence Detlor mieszka w Menio Park- maleńkim miasteczku w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA gdzie swoją siedzibę ma ww. portal społecznościowy. Do grona użytkowników Facebooka p. Detlor dołączyła w wieku 98 lat, a więc trzy lata temu i do dnia dzisiejszego korzysta z jego możliwości. Z jej profilu dowiedzieć się możemy, że w 1932 roku ukończyła Occidental College w Los Angeles. Ponadto jest miłośniczką czworonogów i nowinek technologicznych czego potwierdzeniem jest „polubienie” takich stron jak: tablety firm Sony i Apple’a oraz strony internetowej poświęconą czworonogom.

Florence Detlor

Kilka dni temu Florence Detlor odwiedziła siedzibę główną Facebooka, gdzie spotkała się z założycielem portalu społecznościowego- Markiem Zuckerbergiem i jego prawą ręką, dyrektorem systemu operacyjnego -Sheryl Sandberg. Tuż po spotkaniu Sheryl Sandberg umieściła zdjęcie ze spotkania i opatrzyła je krótkim opisem: „To zaszczyt poznać Florence Detlor, która ma 101 lat i jest najstarszą zarejestrowaną użytkowniczką Facebooka. Dziękujemy za wizytę, Florence”.

Od tego czasu profil p. Florence doczekał się rekordowej liczby odsłon, a liczba jej „znajomych” na Facebooku gwałtownie wzrosła. Dziś, w chwil redagowania tekstu jest ich 3.135 i nieustannie rośnie. Choć Facebook postrzegany jest przede wszystkim, jako portal dla młodych ludzi, to jak wynika z przeprowadzonych badań najszybciej rosnącą grupą użytkowników Facebooka są kobiety 55 plus.