Oprawa muzyczna

Przygotowania do ślubu to ogromne przedsięwzięcie. Trzeba zgrać ze sobą wiele istotnych elementów. Jednym z nich jest oprawa muzyczna uroczystości, zarówno ta podczas ceremonii jaki i na weselu.
Muzyka to trzecia, zaraz po miejscu zaślubin i wesela, najważniejsza kwestia związana z przyjęciem weselnym. Na ceremonii zawarcia związku małżeńskiego oprawa muzyczna buduje romantyczny nastrój. Dobrze prezentuje się występ muzyków smyczkowych. Utwory wygrywane na instrumentach smyczkowych są podniosłe i eleganckie. Jeżeli uroczystość odbywa się w kościele, wówczas warto zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnego organisty oraz śpiewaka. Nawet tradycyjne utwory przedstawione w niecodziennej aranżacji nabiorą nowego blasku.
Żadne przyjęcie weselne nie obejdzie się bez muzyki. Do wyboru mamy zespół muzyczny albo DJ-a. Obie możliwości mają swoich zwolenników i przeciwników. Zespół wykonuje utwory na żywo i we własnych aranżacjach. Z kolei DJ na wesele przygotowuje utwory oryginalne, których listę ustala wcześniej z narzeczonymi. Najczęściej występuje razem z wodzirejem, który zachęca wszystkich gości do zabawy. Ze względu na małą liczbę zaangażowanych osób, jest to rozwiązanie nieco tańsze niż zespół muzyczny. Ostatecznie decyzja pozostaje w rękach młodych.
Najważniejsze na weselu jest to, by grana tam muzyka była różnorodna. Nie ważne, czy odpowiedzialny będzie za to DJ czy zespół muzyków. W ten sposób uda się zadowolić większość gości, a przyjęcie będzie można zaliczyć do niezapomnianych.