Aktywne wakacje

Polacy tworzą dość leniwą grupę społeczną. Gdy tylko mogą, odpoczywają przed ekranem telewizorów i nawet na wakacjach pragną wyłącznie wypoczywać – z tą różnicą, że robią to na nadmorskich plażach. Leniwe wakacje są bez wątpienia bardzo przyjemne, jednak od czasu do czasu warto zastąpić je aktywnym wypoczynkiem, nastawionym na uprawianie różnorodnych sportów. Taki urlop każdemu zaproponują m.in. Pireneje.

Aktywne wczasy zupełnie inaczej działają na ludzki organizm od tych leniwych. Wbrew pozorom spory wysiłek fizyczny jak nic innego potrafi rozluźnić. Męcząc się, człowiek automatycznie zapomina o nurtujących go problemach i może oczyścić swój umysł ze zbędnych myśli czy emocji. Staje w obliczu wyzwania, jakim jest m.in. wejście na wysoki szczyt, skupia się wyłącznie na czekającym go zadaniu i stara się je wykonać jak najlepiej. W towarzystwie natury może się przy okazji wyciszyć i efektywnie uspokoić. Wakacje spędzone w górach bywają o wiele bardziej odprężające od wypoczynku nad morzem.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje