Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły musicalowej?

Musical narodził się w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Kto z nas nie zna filmów, takich jak: „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Deszczowa piosenka”, czy „Marry Poppins”? Niektórzy wychowali się na tych musicalach, podziwiając tańczących i jednocześnie śpiewających aktorów. Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej szkół musicalowych. Dlaczego warto zapisać tam swoje dziecko?

Musicalowe studio tańca lub po prostu szkoła musicalowa mają wiele do zaoferowania zarówno najmłodszym dzieciom, jak i młodzieży. Poza zajęciami tanecznymi, które prowadzone są przez instruktorów w różnych stylach (taniec jazzowy, modern dance, hip hop, taniec nowoczesny) dzieci uczą się poprawnie śpiewać oraz odgrywają między sobą scenki aktorskie. Bardzo często młodzi uczniowie uczą się podstaw akrobatyki i partnerowań wykorzystywanych w tańcu.

Łatwo można się zatem domyślić, że dziecko biorąc udział w różnorodnych lekcjach nie nudzi się, integruje się z innymi uczestnikami oraz przełamuje własne bariery i nieśmiałość. Nabywa nowych umiejętności, odkrywa swoje zainteresowania, obcuje z szeroko pojętą sztuką. Niejednokrotnie ma również szansę do zaprezentowania się na profesjonalnej scenie w teatrze.