Jak mówi doskonale znane wszystkim porzekadło „Jaki koniec roku taki i cały rok”. Nic, więc dziwnego, że każdy chce spędzić ten wyjątkowy wieczór w przepychu, na bogato. O czym świadczą choćby dane z zeszłego roku, z których wynika, że przeciętny Polak na sylwestrową noc wydaje średnio 255 zł, z czego 110 zł na jedzenie i napoje bezalkoholowe, 30 – na alkohol, 25 na zorganizowaną imprezę lub bal. Koszt zabawy sylwestrowej w przypadku osób wybierających się na zagraniczne wojaże, zorganizowany bal sylwestrowy są znacznie wyższe i wynoszą ponad 1000 zł.

Niestety często bywa tak, że nasz budżet domowy po świętach jest znacznie ograniczony, a nasze konta bankowe świecą pustkami i co wtedy? Niestety często jedynym rozwiązaniem jest drobna pożyczka z banku bądź innej instytucji. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie sprawdźmy wszystko doskonale. W końcu chyba nie chcemy, aby w Nowym roku przywitał nas kac finansowy.

Po pierwsze, należy korzystać ze sprawdzonych instytucji, banków. Każdą firmę należy dokładnie sprawdzić, przeanalizować jej ofertę, albowiem w przeciwnym razie możemy więcej stracić, aniżeli zyskać.

Dzisiaj, co raz więcej osób korzysta z oferty instytucji para bankowych. Trudno się dziwić, w końcu dzięki nim każdy może uzyskać pieniądze i to w niespełna kilka minut. Wystarczy zadzwonić, umówić się na spotkanie, przedstawić wymagane dokumenty, a już po kilku minutach w naszym portfelu pojawia się określona suma pieniędzy. Niestety nasza radość po Nowym roku może szybko zniknąć, albowiem tego rodzaju instytucje nie są wcale tak opłacalne jak się wszystkim zdaje. Dlaczego? Po pierwsze, dlatego, że pieniądze należy zwracać, co tydzień, a po drugie, oprocentowanie jest tak holendernie wysokie, że do spłaty mamy dwa razy więcej, aniżeli pożyczaliśmy.

Tak, więc co zrobić, aby spokojnie i hucznie przeżyć Nowy rok? Odpowiedź jest banalnie prosta, o tego typu wydatki należy zatroszczyć się zawczasu, zgromadzić określone środki, oszczędzając przez cały rok. W ten sposób unikniemy sylwestrowego szoku cenowego, a Nowy Rok przywitamy z nadwyżką w portfelu, bez obciążenia konta finansowego.