Medal of Honor: Frontline

Pamiętacie jeszcze Medal of Honor: Underground, który zagościł w napędach CD-ROM konsol PSX? Teraz nadeszła pora na właścicieli konsol PlayStation 2, bowiem jeden z największych koncernów elektronicznej rozrywki – Electronic Arts, przygotowuje grę Medal of Honor: Frontline na tą konsolę.
Na początek powiem, że MOH: Frontline, ma być tym na PS2, czym będzie (a właściwie już jest) Medal of Honor: Allied Assault na PC.

W grze wcielamy się ponownie w rolę porucznika Jimmiego Pattersona, którego zadania nie będą należały do zbyt łatwych. Wysłany na obszar wroga – hitlerowskich Niemiec – będzie musiał spenetrować jego bazę i wykraść tajną, niebezpieczną broń – eksperymentalny samolot opatrzony kryptonimem HO-IX.

Podobnie jak w przypadku Medal of Honor: Allied Assault, również tutaj gracz zdobędzie pełną kontrolę nad poczynaniami głównego bohatera. Twórcy gry obiecują 15 fascynujących rodzajów zadań opatrzonych doskonałą grafiką, wykorzystującą wszystkie możliwości konsoli PS2. Wszystkie postawione do wykonania zadania będą nawiązywały bezpośrednio do wydarzeń z okresu II Wojny Światowej.

Zanim jednak dotrzemy do głównego celu (wykradzenie tajnego eksperymentu), czekają nas inne zadania do spełnienia, takie jak: zniszczenie bazy marynarki wojennej, misje ratunkowe, atak na pędzący pociąg czy rozbrojenie słynnego z filmu „O jeden most za daleko” („A Bridge Too Far”) mostu Nijmegen Bridge. Wstępnie firma EA „podpisała kontrakt” z Lt. Jimmim Pattersonem na 5 misji, a każda z nich ma posiadać najmniej trzy poziomy do jej ukończenia.

Do naszej dyspozycji będziemy mieli mały zespół wsparcia w postaci kilku uzbrojonych żołnierzy (którzy mają charakteryzować się wysokim AI) oraz całkiem niezły wybór arsenału uzbrojenia. Na nasze barki czy też do plecaka zapakujemy między innymi takie siły rażenia jak: Liberator Pistol, Panzerschreck, granaty oraz karabin maszynowy MG42. Będziemy mogli również przyodziać niemiecki uniform oraz posłużyć się podrobionymi papierami.

Autorzy podkreślają, że gra Medal of Honor: Frontline ma na celu przeniesienie gracza w realistycznie wykreowane wydarzenie historyczne jakim była II Wojna Światowa. Dlatego niezbędna stała się konsultacja z ekspertem z dziedziny tajnej niemieckiej broni HO-IX (Russ Lee) oraz z konsultantem poprzedniej gry Medal of Honor (znanej tylko posiadaczom konsoli PS2).

Jak podaje firma Electronic Arts, gra Medal of Honor: Frontline ma zostać wydana (na zachodzie) w pierwszej połowie 2002 r. – niestety na razie tylko na konsolę PS2. Warto poczekać – bo jest na co.